Поводом 12. септембра Светског дана прве помоћи чија је тема „Будите херој године нису препрека“, Црвени крст у

Поводом 12. септембра Светског дана прве помоћи чија је тема „Будите херој године нису препрека“, Црвени крст у сарадњи са Заводом за хитну медицинску помоћ и Институтом за јавно здравље, организовао је у пешачкој зони низ активности.

Порука овогодишњег Светског дана прве помоћи је превасходно упућена старијој популацији, која је посебно склона повредама у кући, саобраћају, али и на улици.

Знање прве помоћи може да нас учини способним да некоме спасемо живот, јер је то прва карика у ланцу спасавања живота у несрећама.

Тим поводом млади волонтери Црвеног крста у пешачкој зони делили су пропагандне материјале, а инструктори Црвеног крста и едуковани волонтери у сарадњи са запосленима Завода за хитну медицинску помоћ едуковали су јавност и приказали како изгледа збрињавање повредјених.

Поводом Светског дана прве помоћи приказан је и едукативни филм Црвеног крста Србије, „Секунда за живот“, који приказује правилно пружање прве помоћи у различитим ситуацијама.

У изради филма учествовали су и волонтери Црвеног крста Крагујевца, медју којима је и експерт прве помоћи примаријус др Стеван Китанић.Фудбалери Радничког наставили су серију пораза у Првој лиги Србије. У 5. колу првенства, млади крагујевачки тим је данас на стадиону Чика Дача изгубио од екипе Бежаније из Београда резултатом 4: 0.

Екипа Бежаније није пружила очекивану игру, али је успела да убедљиво савлада млади тим Радничког и тако оправда улогу фаворита у овом мечу.

Београђани су повели у 30. минуту поготком Лукића који је прецизним ударцем са око 20 метара савладао голмана Најдановића.

Највећу прилику на утакмици Раднички је имао почетком другог полувремена када је после корнера Вилотијвеић погодио пречку.

Бежанија је у последњих десет минута утакмице постигла још три гола.

Најпре је Пантелић у 81. минуту повисио предност гостију на 2: 0. Головима Јовановића у 88. и Живковића минут касније постављен је коначан резултат утакмице, Раднички-Бежанија 0: 4.

Раднички је у већем делу утакмице успешно парирао искуснијем београдском тиму, али је на крају претрепео и пети пораз којим је остао на дну табеле без бодова.

У наредном колу првенства Раднички ће играти у Врању са екипом Динама.

Очекује се да до тада крагујевачки тим добије новог тренера.И овога јутра рода нам доноси лепе вести из породилишта.

За последња 24 часа рођене су четири бебе – једна девојчица и три дечака.Данас нас у Крагујевцу очекује сунчано и пријатно време без падавина.