Често себи постављамо питање зашто нам се кожа упалила, зашто су бубуљице ту, а нису биле, а вероватно нисмо ни свесни да смо ми узрочници тога. Најлакше је окривити неки производ, и то је то. Не кажем да можда тако нечег нема, али сам сигурна да већина негативних реакција настаје због неправилног односења према козметици. Ево пар савета, које сам пре неког времена чула од једне професионалног шминкера, и за које могу рећи да су уједно и нека абецеда шминкања.
Редовно чистити четкице, бар два пута недељно и никада не користите екстремно прљаву четкицу за лице, јер самим тим бактерије које су се нашле у њој, загадице и производ и лице. Ако наставите са коришћењем четкица које нису чисте, бубуљице су неминовне.
Увек очистите несесер из раслога што се у њему могу наћи остаци шминке који могу да упрљају чисте производе и четкице.
Никада не делите шминку, поготово маскару, пудер и оловку за очи. Можда ће вас због тога називати шкртицом, али верујте чините услугу и себи и другој особи. Разлог је, то што се у вашем оку налазе бактерије које се путем маскаре и оловке преносе, па уколико код неког користите свој производ, верујте да ће му пресести, и да га неће заобићи инфекција ока. Тако да уколико шминкате некога користите нову маскару, коју ћете му касније поклонити. Са пудером је другације, јер постоје методе корисцења како не бисте досли у контакт са боцицом, али свакако ако наносите пудер прстима, никако га не делите.
Баците сву шминку којој је истекао рок трајања, јер су се њена хемијска својства променила, и самим тим је постала отров за вас. Пудер има рок трајања око годину дана, маскара око 6 месеци, а сенке до две године.
Увек оперите руке пре коришћења производа за лице, како би сте спречиле контаминацију истог.
Шминку држите на адекватним местима, далеко од извора топлоте, како би сте спречили пропадање конзерванса у њој и самим опасност од њеног коришћења.
Извор: Модни врисак
Текст: Милена Ивић
Коментари
коментара