Народна музика као забава за урбано становништво (сви сељаци одавно живе у градовима), представља интелектуални импулс масе тела и брзине координисаних покрета пуцања у ваздух, комшију, друга или мајку.
Познато је да је просечан Балканац површан, алав, да живи од оброка до оброка (без концепта), јефтине забаве и празне приче. Представљамо 8 објективних разлога зашто је народна музика по неким стандарима квалитетнија од класичне.
Повећава број радних места
Народна музика име није добила зато што је слушају змајеви. Слуша је народ, а она се емитује, односно интерпретира по кафанама, за разлику од класичне музике која се изводи у концертним дворанама или позориштима. Како се у концертним дворанама не служи алкохол ни печење, ау кафанама где се слуша народна музика служи, чак се ломе чаше и пуши, тако је логично да је народна музика заслужна за отварање нових радних места.
Повећава наталитет
Не постоји податак да је ико икада зачео дете у клозету концертне дворане током извеђења Мокрањчевих руковети, или било којег другог дела класичне музике. Са друге стране, број деце зачет на концертима палог Синана, Ере Ојданића или неког другог говечеда према истраживању прелази два милиона.
Народна музика је ухлебљење за медије
Када сте видели да се током емитовања концерта класичне музике рекламира прашак за прање веша, душеци, препарати за потенцију, козметички производи итд? Дакле, када би се на телевизијама емитовала само класична музика, не би било маркетинга, већ би била довољна 1 телевизија на којој сигурно не би било места за такмичења у певању или ријалити емисије.
Интеракција са публиком
Наручивање песама саставни је део народних весеља. Опште-народна весеља не би била оно што јесу, када не би било наручивања песама ни народне музике. Интеракција коју прави народњак доскочицама „идемо“, „оп, оп, опа“, „руке горе“ само су доказ да народњаци боље сарађују са публиком од класичара.
Можете ли замислити ситуацију да током извођења „Четири годишња доба“ Вивалдија, неко из публике устане, пружи диригенту пе’сет евра и каже: „Мехта, душе ти очине, реци овим твојима из оркестра да ми понове Пролеће и честитај Снежи рођендан“?
Неталентованима омогућава успех
Ако ико жели да се бави класичном музиком за почетак мора знати ноте. Са друге стране, народном музиком могуће је бавити се чак и уколико не знате сва слова или не умете уопште да певате. Ипак, постоје одређени атрибути које је публика стандардизовала, поготово ако сте женског пола.
Довољно је обући мини сукњу, истаћи груди и не користити мозак за постизање успеха на пољу народне музике, а још ако имате зубе онда сте потенцијална звезда.
Доводи туристе на море
Лето је идеалан период за објаву новог албума народне музике, а где ћете боље промовисати стваралаштво него међ ‘народ. Будва је право је место за промоцију и концертне активности певача те врсте музике. Треба напоменути да у Црној Гори тренутно борави 20 одсто више туриста него у истом периоду прошле године захваљујући овом музичком жанру. Уколико би се класична музика уврстила у туристичку понуду, у Будви не би било ћука, тврде приватници.
Народна музика чисти организам
Абнормално брзо кретање фекалних материја кроз дебело црево најбоље се поспешује квалитетном народном музиком. Не заборавимо и да количина попијеног алкохола на наступима народњака поспешује и повраћање, те је то још један начин на који се људи прочишћавају.
Подизање националне свести
Ширење националне свести уз народну музику погубно је поистовећивати са периодом романтичарског национализма 18. и 19. века. Народна музика буди најдивније осећаје љубави ка својој отаџбини и искрене мржње према комшијама. Национални, културни и политички покрети под доминацијом народне музике довели су нас до пропасти, али дуг према земљи враћати се мора.
* Напомена: Циљ текста није вређање поменутих дела и особа, већ искључиво хумор и забава.
Извор: кликер.тв
Коментари
коментара